Projekt Mladý sportovec

   Projekt začal náborovým závodem odpoledne 5.10.2016 v Lidových sadech v Liberci na mapě Větrníček, kde byly umístěny základní orientační značky a symboly. Nejmenší běželi s rodiči podle fáborků. V cíli dostali plyšáky a medaili. Zúčastnilo se asi 20 nováčků, což k nepřízni počasí považujeme za úspěch.

   Následující středy až do 9.11.2016 probíhaly tréninky na různých mapách v různých terénech s ostatními členy oddílu. Nováčky měli na starosti tři trenéři. Běžecké tratě byly většinou jednoduché, po lesních cestách a pěšinách s možností zkrácení. Činnost na kontrolách byla zaměřena na zorientování mapy, vysvětlení zobrazování skutečnosti na mapě a promyšlení následujícího postupu na další kontrolu.

   Projekt jsme zakončili 11.11.2016 závěrečným soustředěním v penzionu Tichá říčka v Karlově v Jizerských horách. Odpoledne účastníci projektu vyplnili jednoduchý test zaměřený na orientační značky a symboly. Po setmění začal asi kilometrový noční běh podle mapy a pro zpestření malé kolečko na lyžích v běžeckých botách. Večer bylo provedeno vyhlášení výsledků a zhodnocení celého projektu.

 

Vypracoval Pavel Hoidekr 

 

Fotogalerie: Projekt Mladý sportovec